AIDA1

Wprowadzenie do freedivingu

Jeśli dopiero planujesz wejść w świat freedivingu i za bardzo nie wiesz od czego zacząć jest to kurs AIDA1 jest idealny dla Ciebie. Kurs trwa tylko jeden dzień z jedną sesją na basenie i jedną na wodach otwartych.

Od uczestników nie wymaga się żadnego doświadczenia w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu oraz nie wymaga nurkowania na wodach otwartych – dla osób, które z różnych powodów obawiają się naszych polskich jezior.

Na tym kursie zobaczysz, że jeśli przestrzegasz podstawowych zasad to freediving jest sportem całkowicie bezpiecznym i sprawiającym mnóstwo frajdy. Nauczę Cię panować nad emocjami, szczególnie nad tymi negatywnymi, związanymi ze wstrzymaniem oddechu i zanurzeniem się pod wodę.

Poznasz podstawy teoretyczne, poznasz niezbędny sprzęt i jak go używać. Dowiesz się jak przygotować się do nurkowania oraz najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Na obu sesjach nauczysz się podstaw wstrzymywania oddechu pod wodą, „duck dives”, prawidłowej techniki pływania w płetwach,systemu partnerskiego „buddy system” i procedur bezpieczeństwa.

Kurs kończy się wydaniem certyfikatu bez egzaminu końcowego i zaliczeń sprawnościowych.

Wymagania przystąpienia do kursu AIDA1:

Kandydat musi mieć ukończone 18 lat (16 lat za zgodą obojga rodziców lub prawnych opiekunów);

Cena kursu:

700 PLN – zawiera materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, koszt biletów na basen lub opłaty za korzystanie z bazy nad jeziorem oraz ubezpieczenie nurkowe  DAN. Więcej informacji w cenniku

W okresie zimowym, z wiadomych przyczyn 🙂 kurs może być przeprowadzony na basenie 4m głębokości w Myśliborzu.

WAŻNE!

W celu zapisania się na kurs wymagane jest wpisowe w kwocie 50% ceny kursu. Kwota ta jest bezzwrotna gdy kurs zostanie odwołany przez kursanta później niż tydzień przed terminem lub gdy kursant nie zjawi się na kolejny wyznaczony termin kursu. W przypadku niedyspozycji instruktora, wyznaczony zostanie kolejny termin kursu lub nastąpi zwrot wpisowego.